28-04-2026

Wie is Jeannet?
Ik ben net 70 geworden, in december. Ik ben weduwe, heb twee kinderen, een jongen en een meisje, en inmiddels vier kleinkinderen. Ik woon in Abcoude, vlakbij Amsterdam. En ik ga veel op stap. Eigenlijk te veel… mijn agenda zit overvol. Dat is echt verschrikkelijk haha…
Hoe blijf je in beweging?
Op maandag en donderdag doe ik krachttraining. Op woensdag ga ik naar het hockeyveld in Abcoude. Dan zijn we met zo’n twintig ouderen buiten, onder leiding van een leeftijdgenoot. We doen allerlei laagdrempelige oefeningen: snelwandelen, balansoefeningen. Dat laatste is heel belangrijk als je ouder wordt, want dan word je toch een beetje wankel en we willen allemaal niet vallen. En dan zorg ik twee dagen per week voor mijn kleinzoons, en dat zorgt er ook voor dat je fysiek bezig bent. “Als je een paar dagen niet beweegt, begin je al een beetje stram te worden.”
Samen buiten sporten

Jeannet tijdens Sportief Buiten Abcoude
Ruim drie jaar geleden begon er in Abcoude een sport- en beweegclubje vanuit OldStars in de Wijk (voorheen Goldensports) <bij SSA: Sportief Buiten>. Er werd gestimuleerd om buiten te gaan sporten en ik heb me meteen aangemeld. Doordat ik zo aanwezig ben in dat clubje, ben ik vanuit de Postcode Loterij benaderd: of ik gefilmd wilde worden voor het beweegfestival. En toen zei ik meteen ja, wat leuk! We konden met de hele groep in een bus naar het terrein van het festival in Zeist. Het was een geweldige dag! Ik zou er zo weer naartoe gaan. Bekijk de video op www.youtube.com/watch?v=fpmyVeFxnCE die die dag is gemaakt met Jeannet.
Stilgevallen
Ik heb borstkanker gehad en toen stopte ik met sporten. Ik dacht: ik ga op de bank zitten, ik doe alles wat de dokter zegt, dan komt het weer goed. Achteraf had ik beter door kunnen gaan met sporten. Dan kun je alles veel beter doorstaan. Dat heb ik later pas ontdekt. Het zijn mijn kleinkinderen die mij eigenlijk weer verder op weg hebben geholpen en ontzettend hebben bijgedragen aan mijn herstel.
De stang

Jeannet laat haar klein dochters zien dat ze oefent
Mijn twee kleindochters wonen in Barcelona en ik zie ze meerdere keren per jaar, hetzij in levenden lijve, hetzij via Facetime. Ze zijn altijd heel geïnteresseerd: “hé oma, hoe gaat het met je sportles?” Op een gegeven moment hebben we samen een afspraak gemaakt. De volgende keer dat jullie in Nederland zijn, of als oma in Barcelona is, kan oma één minuut aan de stang hangen. Zestig seconden, dat was het doel. Dus ben ik bij de fysio begonnen. Die heeft zo’n houten wandrek en ik ben gewoon braaf, twee keer per week, gaan hangen. En het is gelukt: ik haal die zestig seconden. Ondertussen had ik ook een paar mensen die daar komen voor krachttraining zo ver gekregen dat zij het inmiddels ook doen. Een soort trendsetter. De fysio gaat nu zelfs iets bestellen wat makkelijker vast te houden is. Het is een heel laagdrempelige plek waar ook veel oudere mensen komen om krachttraining te doen. “Na een goed uur bewegen voel ik me altijd voldaan. Dan stroomt alles weer goed.”
Verbinding
Dat sporten verbindt weet Jeannet zeker. Mensen die al een paar jaar meedoen, hebben gewoon een gezellige club. Het gaat niet alleen om het lijf. Ik heb zelfs een vriendin proberen mee te krijgen om eens een keer te komen kijken. Die komt dan niet. Maar dat zijn precies de mensen die er het meest baat bij zouden hebben.
Drempel
Gewoon een keer meedoen. Wij zien dat het ontzettend leuk is en dat iedereen het kan. Op een gegeven moment kan je mensen een advies geven of vertellen dat het leuk is, maar die stap zetten moeten ze uiteindelijk zelf. “Je kan wel in een hoekje gaan zitten treuren, maar niemand is daarbij gebaat.”
Plannen
Voor mijn verjaardag ga ik met mijn zoon en dochter naar de Azoren. En ik heb begrepen dat het wel de bedoeling is om daar ook te gaan wandelen. Tegenwoordig heet dat dan hiken, grappig hè. Verder geeft ze vooral mee: “Voordat je het weet ben je 80, dus geniet bewust van elke dag — de tijd gaat sneller dan je denkt.”
Bron: www.ouderenfonds.nl/verhaal/zo-blijf-je-in-beweging-en-in-het-leven/